Субота, 20.10.2018, 19:44
Вітаю Вас, Гість
 
Русский Украинский On-line перекладач RU/UA

Головна » Статті » Мої статті

Микола Азаров: Україна посилить роботу в напрямку захисту біженців

Україна посилить роботу в напрямку захисту прав біженців. У цьому Прем’єр-міністр України Микола Азаров запевнив Регіонального представника Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні Олдріха Андрисека під час зустрічі в Будинку Уряду.

Прем’єр-міністр України зазначив, що проблема біженців для нашої держави є актуальною. Він наголосив, що в Україні цими питаннями займається Державна міграційна служба. На урядовому рівні, сказав Микола Азаров, прийнято ряд нормативно-правових актів, спрямованих на захист прав біженців, їх інтеграцію в суспільство. Так, в Україні успішно реалізується План заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року, який був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів 22 серпня 2012 року.

Особливу увагу, за словами Прем’єр-міністра, Україна приділила захисту прав сирійських біженців. «Ми високо оцінюємо рішення зі сприяння Сирійському регіональному плану реагування і допомоги біженцям. Відповідно до Указу Президента України Уряд прийняв рішення про надання гуманітарної допомоги особам, постраждалим унаслідок збройного конфлікту в Сирії», - зазначив Микола Азаров.

У цьому контексті Регіональний представник УВКБООН у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек вручив Прем’єр-міністру лист-подяку від Комісара ООН у справах біженців за гуманітарну допомогу, яку Україна надала постраждалим унаслідок збройного конфлікту в Сирії: «Ми вдячні Вашій країні за таке рішення. Україна вперше стала донором у цій сфері. Це дуже важливий крок».

Він також наголосив, що Україна за 20 років зробила дуже багато для вирішення проблеми біженців, у тому числі й у плані законодавчого забезпечення. Олдріх Андрисек також зазначив, що в цьому напрямку ще є над чим працювати, і УВКБООН готовий надати Україні допомогу щодо гармонізації національного законодавства до норм і стандартів ЄС.

«Україна стоїть на дорозі до ЄС, і в питаннях біженців, надання їм притулку перед Вашою країною виникають серйозні проблеми, які вона спроможна вирішувати. І за останній рік я бачу хорошу тенденцію у цій сфері», - наголосив Регіональний представник. Він переконаний, що Україна – суспільство толерантне, де більшість біженців нормально проживає. «Україна має великий потенціал у цих питаннях, вона може бути прикладом для інших держав», - додав Олдріх Андрисек.

Прем’єр-міністр Микола Азаров зазначив, що Уряд України готовий підтримувати реалізацію спільних ініціатив у питанні захисту прав біженців. «Ми прагнемо продовжувати конструктивне співробітництво з Регіональним представництвом. Основним напрямком цього співробітництва є надання консультативної технічної допомоги компетентним органам нашої держави з питань захисту біженців», - додав Глава Уряду.

Микола Азаров підкреслив, що для спрощення надання гуманітарної допомоги в інтересах біженців він доручить вивчити можливість внесення законодавчих змін, згідно з якими гуманітарна допомога, яка надається по лінії визнаних міжнародних організацій, не підлягатиме оподаткуванню.

Крім того, за його словами, Уряд має намір на своєму засіданні заслухати інформацію про роботу Державної міграційної служби, у тому числі щодо біженців.

Олдріх Андрисек подякував Прем’єр-міністру України за зустріч та підтримку: «Я вам дуже вдячний, я передам Комісару, що політична воля для вирішення проблем біженців в Україні дійсно є».

 

 

 
« повернутисьПостійна www-адреса статті:
http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246215054
Категорія: Мої статті | Додав: 10kvitnya (04.04.2013)
Переглядів: 163 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: